Kapela Sezarbil vznikla v lednu roku 1997 z podnětu dvou bývalých členů rozpadnuvší se kapely Astaroth, Lorda Sezarbila (kytara) a Charona (basa). Dále se přidává Gemba (kytara), který však kapelu po několikaměsíčním působení za tragických okolností opouští. Bicích se chopil Antichrist a zpěvu Raven.

Na přelomu října a listopadu 1997 se kapela zavřela do brněnského studia “Orlí hnízdo“ a stvořila demo CD “The End of Sacred Faith … occido, occidere“. Toto demo kapela vydává na CD/MC za podpory managera W.K.M. Production, Milana Fialy sama. Světlo světa tak spatřilo až začátkem roku 1998.

Po roce zkoušení odchází kapela do brněnského studia “Danken George Lukas Studio“, kde natáčí materiál na Split CD nesoucí název “Proti všem“. Na tomto počinu se nachází pět válů, mimo jiné pak Immortality – instrumentálka pořízena ze zkušebny ještě v době, kdy Gemba žil. Na splitku jsou dále kapely Inferno a Maniac Butcher. Tento černý materiál vydal Pussy God Records v roce 1999 v nákladu 666 ks.

Ve stejném studiu vzniká i další bezbožná věc nesoucí název “The Unknown Empire“. Toto CD/MC obsahuje deset válů a po jistých problémech vyšlo až s téměř ročním zpožděním roku 2000 u firmy Leviathan Records.

Jako každá smečka, tak i Sezarbil prošel několika personálními změnami. Z osobních důvodů odešli Antichrist a Charon. Na jejich místa nastoupili po několika denním hudebním půstu Smrt (bicí) a Martes (basa) bývalí členové Death Sentence.

V létě roku 2001 pak Martes odchází a je vystřídán Behemothem. Koncem roku 2001 opouští své místo za bicími Smrt a na jeho místo přichází bicmen Killy, který do té doby působil v black metalovém projektu Heiglot, jenž založil kytarista Lord Sezarbil. Tato sestava však nemá dlouhého trvání. Za dramatických okolností a neshod opouští Sezarbil dlouholetý zpěvák Raven a nedlouho po něm i Behemoth a Killy. Ravenovo místo obsadil nový člen – Vex, basy se chopil Rosabis, oba rovněž členové projektu Heiglot, nicméně marné hledání bicmena s sebou přineslo téměř roční pauzu, při které však Lord Sezarbil tvořil nové songy na další materiál.

Na podzim roku 2003 přichází na hostování bicmen Tolbuchin. Po odehrání několika koncertů byl do kapely přijat.

V Roce 2006 vydává ex člen Raven reedici demo snímku “The End of Sacred Faith … occido, occidere“ + Live concert Bratislava 26.1.2001 (video)

Kapelu tvoří:

Lord Sezarbil (kytara), Rosabis (basa), Vex (zpěv),Tolbuchin (bicí). V tomto novém složení byla natočena ve studiu Forest další bezbožná deska nesoucí název „Bleed for devil…“ vydaná v lednu 2007 pod temnými křídli Murderous music production. Toto CD obsahuje 8 songů.

V přelomu roku 2008 kapelu opouští zpěvák Vex a basák Rosabis z osobních důvodů a na jejich post nastupují Raziel, který ovšem dlouho nevydrží smrtelné tempo, a tak opouští kapelu. Role basáka se chopil Samoht.

V roce 2009 posiluje kapelu svoji kytarovou produkcí a nápady Morion. V červnu tohoto roku se kapela uzavírá do studia Descent, kde vzniká materiál Dark God, který vychází opět pod křídli Murderous music production v lednu 2010. Na tomto materiálu se podíleli všichni členové Sezarbil. Kromě již zmiňovaného řvouna Raziela. Jeho post chtě nechtě musel převzít Lord Sezarbil. Po vydání této desky (která obsahuje 10 songů) na post frontmana nastupuje Nergal, který zároveň fungoval v Degoryen a dalších spolcích. Však i tento řvoun z osobních a časových důvodů odešel. Díky Nergale za vše a ať se ti daří bratře!!!

V době kdy jsme hledali řvouna, jsme připravovali materiál na novou chystanou desku…„Pád světa“…, který jsme dali na poslech BondageChucky(mu) ex (GudlosOgmias) se kterým Lord Sezarbil měl dělat projekt. Na konec se oba protagonisté zhodli že projekt odloží k ledu a že se mu tento materiál na novou fošnu natolik líbí, že se rozhodl zařadit do našich řad.

Skoro po tří leté pauze mě Vonkollage kontaktoval zda nechci dát grupu opět do kupy. Slovo dalo slovo a Sezarbil je opět i když v jiné formaci na scéně!!

Lord Sezarbil– guitar and roar

Wolf– guitar

Adar– bass guitar

Hans– battery